85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Fotografia Obiektywy Mocowanie Micro 4/3 Voigtlander Heliar 12 mm F5.6 Ultra Wide II obiektyw z adapterem mocowanie Micro 4/3

Voigtlander Heliar 12 mm F5.6 Ultra Wide II obiektyw z adapterem mocowanie Micro 4/3

Producent:
Kod towaru:
VOI1256MFTV
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
2 dni
Cena brutto:
3 549.00 zł
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis
2 lata gwarancji

W komplecie oryginalny adapter bagnetowy Voigtländer

Voigtländer VM 12 mm / F 5,6 Ultra Wide Heliar aspherical II to szeroki małoobrazkowy obiektyw. Dzięki modyfikacji konstrukcji i zastosowaniu soczewek asferycznych, udało się utrzymać bardzo dobre właściwości optyczne, przy niewielkich wymiarach.
Niesamowicie szeroki kąt prowadzi bezpośrednio do gwałtu na zdroworozsądkowej perspektywie i odkrywania miejsc znanych od dawna na nowo. Dynamizm, przerysowania i nowe pojęcia ruchu. Dzięki tak szerokiemu kątowi, możliwe jest fotografowanie z ręki nawet przy czasach 1/4s!
Obiektyw dość silnie winietuje na otwartej przysłonie. Jest to naturalne zachowanie w przypadku tak szerokich szkieł efektowych i możliwe do skorygowania na etapie postprodukcji. Możliwe jest stosowanie filtrów centralnych.

Długość ogniskowej 12 mm
Konfiguracja obiektywu 10 soczewek / 8 grup
Kąt widzenia 121 °
Najbliższa odległość ogniskowania 0,5 m
Liczba lamelek przysłony 9
Maksymalny otwór przysłony 1:5,6
Minimalna przysłona 1:22
Wymiary 74,6 mm Ø, 42,5 mm
Waga 230 g

Adapter umożliwia stosowanie rewelacyjnych obiektywów systemu Leica M (m.in. Leica, Voigtländer) z aparatami z bagnetem mikro 4/3. Adapter montowany jest na bagnecie mikro 4/3 aparatu w podobny sposób, w jaki montuje się obiektywy. Następnie obiektyw z mocowaniem Leica M montowany jest w bagnet adaptera.
Ostrość oraz przysłonę (w większości obiektywów) ustawia się manualnie na obiektywie, natomiast czas naświetlania może być ustawiany w aparacie ręcznie (w trybie manualnym), lub automatycznie (w trybie Av) w zależności od modelu aparatu.
Adapter jest całkowicie bezpieczny dla obiektywów jak i aparatu, nie powoduje zwarcia styków w korpusie aparatu. Jego instalacja jest bardzo prosta i szybka. Wykonany rewelacyjnie, z wytrzymałego metalu.