85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Fotografia Obiektywy Mocowanie Micro 4/3 Voigtlander Nokton 35 mm F1.2 obiektyw z adapterem mocowanie Micro 4/3

Voigtlander Nokton 35 mm F1.2 obiektyw z adapterem mocowanie Micro 4/3

Producent:
Kod towaru:
VOI3512MFTV
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
2 dni
Cena brutto:
5 799.00 zł
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis
2 lata gwarancji

W komplecie oryginalny adapter bagnetowy Voigtländer
 
Voigtlander Nokton 35mm f/1.2 Aspherical II to nowa wersja najjaśniejszego obiektywu 35mm w historii. Żaden inny producent nie odważył się na taką konstrukcję. Mimo szerokiego kąta, obiektyw pozwala wycinać fragmenty obrazu sprawiając wrażenie trójwymiarowości.
Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych obiektywów do pracy w trudnych warunkach, gdy nie można użyć flesza. Optycznie bardzo dobry. Świetne zachowanie w centrum jak i na brzegach kadru.
Voigtlander Nokton 35mm f/1.2 Aspherical II jest nową, poprawioną wersją rewelacyjnego obiektywu. Oprócz zmniejszenia wymiarów i udoskonaleniu konstrukcji, poprawie uległy również własności optyczne.

Długość ogniskowej
Długość ogniskowej 35 mm

Konstrukcja obiektywu
Konfiguracja obiektywu 10 soczewek / 7 grup
Kąt widzenia 63 °
Najbliższa odległość ogniskowania 0,5 m

Przysłona
Liczba lamelek przysłony 12
Maksymalny otwór przysłony 1:1,2
Minimalna przysłona 1:22

Wymiary
Średnica filtra 52 mm
Wymiary 60,8 mm Ø, 62 mm
Waga 470 g

Adapter umożliwia stosowanie rewelacyjnych obiektywów systemu Leica M (m.in. Leica, Voigtländer) z aparatami z bagnetem mikro 4/3. Adapter montowany jest na bagnecie mikro 4/3 aparatu w podobny sposób, w jaki montuje się obiektywy. Następnie obiektyw z mocowaniem Leica M montowany jest w bagnet adaptera.
Ostrość oraz przysłonę (w większości obiektywów) ustawia się manualnie na obiektywie, natomiast czas naświetlania może być ustawiany w aparacie ręcznie (w trybie manualnym), lub automatycznie (w trybie Av) w zależności od modelu aparatu.
Adapter jest całkowicie bezpieczny dla obiektywów jak i aparatu, nie powoduje zwarcia styków w korpusie aparatu. Jego instalacja jest bardzo prosta i szybka. Wykonany rewelacyjnie, z wytrzymałego metalu.

Filtr UV (ultrafioletowy) absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, które często powoduje zamglenie i sprawia, że zdjęcia plenerowe są niewyraźne. Szczególnie jest to widoczne w górach. Filtr jest neutralny kolorystycznie i gęstościowo więc nie powoduje utraty światła dzięki czemu jest zalecany jako ochrona obiektywu do aparatów cyfrowych i analogowych. Chroni optykę przed zarysowaniami, kurzem, odciskami palców itp. Poza tym poprawia wierne oddawanie koloru.

Filtry UV C14 PROCLASS Hama wykonane są z najwyższej jakości szkła PROCLASS zapewniając najwyższą wytrzymałość. Pokryte zostały także 7 (C14) powłokami odblaskowymi po każdej stronie. Wskutek tego zredukowano odblaski oraz poprawiono transmisję światła. Oprawka filtra ma 3 mm grubości zaś samo szkło tylko 1 mm. Mała grubość filtrów zapobiega winietowaniu i umożliwia wykorzystanie w pełni szerokokątnych obiektywów już od 17 mm. Filtr ma także gwint wewnętrzny pozwalający na przykręcenie innego filtra bądź osłony przeciwsłonecznej. Seria C14 charakteryzuje się także bardzo niską wagą. Filtr blokuje działanie promieniowania UV do 390 nm. Ze względu na solidność wykonania oraz wysokie parametry filtry z serii C14 dedykowane są dla bardziej wymagających użytkowników (fotoamatorów jak i profesjonalistów) oczekujących bardzo dobrej jakości.