85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Fotografia Obiektywy Samyang T-S 24 mm F3.5 obiektyw mocowanie Sony A

Samyang T-S 24 mm F3.5 obiektyw mocowanie Sony A

Producent:
Kod towaru:
SAMYTS2435SON
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
3 dni
Cena brutto:
3 189.00 zł
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis
Szczegóły
Obiektyw pełnoklatkowy
Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC to szerokokątny obiektyw stałoogniskowy przeznaczony do aparatów małoobrazkowych. Jego konstrukcja optyczna i mechaniczna pozwala na niezależne przesunięcie osi optycznej oraz pochylenie płaszczyzny ostrości. W połączeniu z funkcją obrotu sekcji Tilt-Shift daje wręcz nieograniczone możliwości kreowania obrazu z użyciem perspektywy i głębi ostrości. Nowy obiektyw Samyang to nie tylko doskonałe narzędzie do fotografii architektury i pejzażu, ale także niekończące się źródło inspiracji dla ambitnych fotografów, dla których unikalna perspektywa, odpowiednio umiejscowiona płaszczyzna ostrości czy korygowanie zbieżności linii w kadrze mogą stanowić nowe sposoby wyrażania emocji w fotografii.
Zastosowane w obiektywie funkcje przesuwu i pochylenia dają możliwość płynnego dobrania kąta nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie –8,5 do +8,5 stopnia, a także równoległego przesunięcia osi optycznej obiektywu o ±12 mm. Poszczególne sekcje odpowiedzialne za funkcję przesuwu i pochylenia mogą być obrócone względem siebie w lewo o kąt 30, 60 lub 90 stopni. Niezależnie możliwy jest też obrót samego mocowania bagnetowego w prawo o kąt ±90 stopni także ze skokiem co 30 stopni.
Szeroki wachlarz zastosowań obiektywu typu Tilt-Shift wymagał zaprojektowania skomplikowanej optyki opartej na najwyższej jakości elementach. Dlatego w modelu Samyang T-S 24mm wykorzystano aż 16 soczewek podzielonych na 11 grup. Wśród nich znalazły się dwie soczewki asferyczne (ASP) zapobiegające powstawaniu zjawiska aberracji sferycznej, oraz dwie soczewki ze szkła o niskim współczynniku dyspersji (ED), które do minimum redukują aberrację chromatyczną. Taka konstrukcja pozwala uzyskać bardzo dobrą reprodukcję szczegółów oraz delikatny bokeh charakteryzujący obiektywy najwyższej klasy. Każda soczewka została pokryta wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które gwarantują doskonałą transmisję światła oraz wysoki kontrast i wierne odwzorowanie barw.

Typ obiektywu: jasny, szerokokątny, typu tilt and shift
Ogniskowa: 24 mm
Światłosiła: f/3.8
Pole widzenia (°): 84
Ostrość od: 0,2 m
Minimalna przysłona: 22
Liczba listków na przysłonie: 8
Mechanizm autofokusa: MF
Konstrukcja: 16 elementów / 11 grup
Wymiary: 112 x 86 mm
Waga: 680g 
EAN 8809298885373