85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Fotografia Obiektywy Olympus 50 mm F2 Makro obiektyw z adapterem mocowanie micro 4/3

Olympus 50 mm F2 Makro obiektyw z adapterem mocowanie micro 4/3

Producent:
Kod towaru:
OLY5020A
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
2 dni
Cena brutto:
3 950.00 zł
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis

2 lata gwarancji


Obiektyw Makro ZUIKO DIGITAL 50mm 1:2.0
z adapterem bagnetowym umożliwiającym używanie tego wysokiej klasy obiektywu z pełną automatyką na aparatach z mocowaniem Micro 4/3.

Jasny obiektyw makro o stałej ogniskowej
Szklane elementy ED zapewniające najwyższą jakość obrazu
Odporny na kurz i zachlapania
      
Wysokiej jakości obiektyw Makro ZUIKO DIGITAL 50mm 1:2.0 oferuje kąt widzenia odpowiadający obiektywowi małoobrazkowemu o ogniskowej 100mm.
Jest to jasny obiektyw specjalnie skonstruowany dla makrofotografii. Maksymalny otwór przysłony 2.0 powoduje, że jest on doskonały do fotografowania w zastanym oświetleniu, choć możliwe jest również zastosowanie systemu oświetlenia błyskowego do makrofotografii. Obiektyw zawiera element nisko-dyspersyjny (ED), by zapewnić wyraziste i pełne kolorów obrazy.
Oferuje on powiększenie 1:2 (połowa naturalnego rozmiaru), co odpowiada powiększeniu będącemu naturalnym rozmiarem (1:1) w aparatach na filmy małoobrazkowe.

Długość ogniskowej 50 mm
Odpowiednik długości ogniskowej dla systemu małoobrazkowego 100 mm
11 elementów w 10 grupach, zawiera 1 element niskodyspersyjny - ED
Kąt widzenia 24 °
Najbliższa odległość ogniskowania 0,24 m
Maksymalne powiększenie obrazu 0,52 x
Liczba lamelek przysłony 7
Maksymalny otwór przysłony 1:2.0
Minimalna przysłona 1:22
Średnica filtra 52 mm
Wymiary 61,5 mm Ø, 71 mm
Waga 300 g

Adapter bagnetowy FT-MFT Olympus 4/3 - Olympus Micro 4/3 MFT z przeniesieniem elektroniki obiektywu, kompatybilny z obiektywami systemu 4/3 i korpusami Micro 4/3.

Adapter umożliwia stosowanie obiektywów systemu 4/3 z aparatami z bagnetem Micro 4/3. Adapter montowany jest na bagnecie Micro 4/3 aparatu w podobny sposób, w jaki montuje się obiektywy. Następnie obiektyw z mocowaniem 4/3 montowany jest w bagnet adaptera.

Adapter posiada układ elektroniczny oraz styki pozwalające na komunikację aparatu z obiektywem. Dzięki temu w obiektywie działa silnik AF, przeniesienie informacji oraz kontrola przesłony, opcjonalnie stabilizacja obrazu.

Ostrość oraz przysłonę aparat może dobierać automatycznie. Parametry w trybach manualnych możemy zmieniać z poziomu przycisków na korpusie.

Urządzenie sprawdzi się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.

Jest całkowicie bezpieczny dla obiektywów, jak i aparatu. Jego instalacja jest prosta i szybka. Wykonany niezwykle starannie, obudowa z tworzywa sztucznego, mocowania z aluminium.