85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Samyang Samyang 8 mm F3.5 CSII fish-eye obiektyw mocowanie Canon
promocja

Samyang 8 mm F3.5 CSII fish-eye obiektyw mocowanie Canon

Producent:
Kod towaru:
SAMY0835CSIICAN
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
2 dni
Cena brutto:
1 199.00 zł 1 249.00 zł(-4%)
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis
Szczegóły
Samyang 8mm to diagonalny obiektyw typu "rybie oko". Dzięki temu świat postrzegany za jego pomocą zmienia się całkowicie. Wystarczy podłączyć go do korpusu aparatu, żeby odkryć zupełnie inną rzeczywistość.
Przerysowania perspektywy stają się wówczas kolejnym środkiem artystycznego wyrazu. Teraz tylko wyobraźnia fotografa może być ograniczeniem.

W obiektywach o bardzo krótkiej ogniskowej jest bradzo duża głębia ostrości. Im ogniskowa jest krótsza tym większa przestrzeń odwzorowywana ostro. W praktyce nawet przy pełnym otwarciu przysłony i ustawieniu ostrości na 1m uzyskana głębia ostrości rozciąga się od 0,5m do nieskończoności zatem brak systemu autofocus skutkuje jedynie zredukowaniem ceny, a nie przekłada się na zmianę komfortu pracy.

Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye to najwyższej jakości obiektyw szerokokątny. Obiektyw zaprojektowany jest do aparatów z matrycą APS-C i daje pole widzenia 180 stopni. Nowa wersja, ze zdejmowaną osłoną przeciwsłoneczną, z powodzeniem pracuje z aparatami pełnoklatkowymi, jednak część kadru objęta jest winietą. Dzięki zastosowaniu w jego konstrukcji hybrydowej soczewki asferycznej oraz wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych najnowszej generacji, parametry optyczne utrzymane są na najwyższym poziomie.

Samyang 8mm nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym i śmiało można go porównywać z konstrukcjami nawet kilka krotnie droższymi. Obiektyw zbudowany jest z solidnych materiałów. Przykładem niech będzie metalowy bagnet.

Pole widzenia tego obiektywu pozwala na wykonywanie panoram z znacznie mniejszej ilości ujęć składowych. Do wykonania panoramy 360 wystarczą trzy ujęcia aparatem z matrycą APS-C dlatego można je robić znacznie szybciej.

Typ obiektywu: superszerokokątny, stałoogniskowy, rybie-oko
Ogniskowa: 8 mm
Światłosiła: f/3.5
Pole widzenia (°): 180
Ostrość od: 0.3 m
Minimalna przysłona: 22
Liczba listków na przysłonie: 6
Mechanizm autofokusa: MF
Konstrukcja: 10 elementów / 7 grup / 1 soczewka asferyczna
Wymiary: 75 x 74.8 mm
Waga: 440 g
EAN 8809298882136