519 159 508
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Regulamin
Regulamin

Regulamin zakupów obowiązuje od 15.09.2011r.
Prowadzącym sklep www.fotonia.eu jest FOTONIA Justyna Szołdrowska z siedzibą w Białymstoku przy ul. Odrzańska 6  wpisana do ewidencji działalności gospodarczej Urzędu Miejskiego w Białymstoku pod numerem
89519, NIP 6482526085.

SPIS TREŚCI
I.   Postanowienia ogólne
II
.  Realizacja zamówienia
III.
Gwarancja, odpowiedzialność sprzedawcy i zwrot towaru
IV.
Ochrona danych osobowych
V
.  Postanowienia końcowe

I. Postanowienia ogólne

1
. Witryna znajdująca się pod adresem www.fotonia.eu jest sklepem internetowym i służy do prowadzenia sprzedaży na odległość, w tym za pośrednictwem sieci Internet.
2
. Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
3
. Zamówienia w sklepie można składać poprzez witrynę internetową www.fotonia.eu (sklep internetowy).
4. Zawartość sklepu internetowego nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. W szczególności informacje o dostępności produktów i cenach nie są podstawą do traktowania zawartości sklepu internetowego jako oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.
5
. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez klienta.
6
. Koszty dostawy zostaną doliczone do całości zamówienia.
7
. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie Sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Uprawnienie powyższe nie ma wpływu na ceny towarów w zamówieniach złożonych przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży.

II. Realizacja zamówienia
 

1
. W momencie złożenia zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego, klient otrzymuje e-mailem automatyczne potwierdzenie złożenia zamówienia. Potwierdzenie to nie jest równoznaczne z przyjęciem przez sklep zamówienia do realizacji, a jedynie informacją dla klienta, że treść zamówienia została poprawnie dostarczona do bazy danych sklepu.
2
. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie numeru telefonu, umożliwiającego naszemu pracownikowi weryfikację rzetelności złożonego zamówienia. Po przyjęciu zamówienia sprzedawca potwierdzi je telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
3
. Momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży między sklepem a klientem jest moment, w którym przedstawiciel sklepu drogą telefoniczną lub e-mailem potwierdza, że zamówienie zostaje skierowane do realizacji (zostaje umówiona konkretna data wysyłki towaru.
4
. Klient ma prawo do dokonania zmian w treści zamówienia do momentu, w którym przesyłka nie opuści magazynu sklepu. Od momentu, w którym towar zostaje wysłany, nie mamy możliwości dokonania zmian w treści zamówienia.
5
. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców Sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości zamówienia). W przypadku, gdy towar jest niedostępny (brak towaru w magazynie lub u dostawców Sklepu) i braku możliwości realizacji zamówienia Klienta, Sklep ma prawo do odstąpienia od realizacji umowy w terminie 30 (trzydziestu) dni, licząc od daty jej zawarcia. Jeżeli przewidywany termin realizacji zamówienia jest dłuższy niż 30 (trzydzieści) dni, Sklep ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie przewidzianym do realizacji danego zamówienia. Jeśli Klient dokonał zapłaty za towar - Sklep zwróci Klientowi należność za towar, w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od anulowania zamówienia.
6
. Sklep może odmówić realizacji zamówienia i je anulować, lub odmówić rezerwowania towaru dla zamówienia, gdy w jakimkolwiek etapie realizacji zamówienia obsłudze sklepu nie udaje się nawiązać kontaktu z klientem w ciągu 3 dni roboczych od pierwszej próby kontaktu.
7
. Warunki realizacji zamówień nietypowych (nie wynikających z prezentacji produktów na stronie internetowej sklepu) są każdorazowo ustalane z klientem indywidualnie.
8
. Sklep oferuje następujące formy doręczenia zamówienia:
- dostawa kurierem (bez ograniczeń wartości zamówienia)
Koszty dostawy są zawsze podane przy wyborze danej formy dostawy w koszyku sklepu.
9
. Za zakupy w sklepie można zapłacić w następujący sposób:
- Przelew – przedpłata na rachunek bankowy 11 1020 1332 0000 1802 0728 0037
- Raty Sygma Bank
- Pobranie – płatność przy odbiorze
- PayPal (w przypadku płatności PayPal wysyłka możliwa jest tylko na adres wysyłkowy podany w trakcie płatności)
- Karty płatnicze:
Visa
Visa Electron
MasterCard
MasterCard Electronic
Maestro
Płatności online obsługuje firma eCard S.A.
10.
Czas realizacji zamówienia
:
Przy każdym towarze podany jest przewidywany czas przygotowania zamówienia do wysyłki. Jest to czas, który upływa od chwili przyjęcia zamówienia do realizacji do momentu wysłania paczki ze Sklepu wybraną przez Klienta formą dostawy, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest w chwili skompletowania całego zamówienia, termin wysyłki określany jest na podstawie towaru o najdłuższym czasie realizacji.
11
.Terminy dostępności podane przy produktach oznaczają szacunkowy czas potrzebny na wysłanie danego produktu do klienta. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na dostarczenie przesyłki przez kuriera lub pocztę.
12.
Dowód zakupu (w sprzedaży wysyłkowej jest to oryginał faktury VAT) jest dołączany do przesyłki. Dane na dokumencie zakupu są w 100% zgodne z brzmieniem podanym przez klienta (dane są umieszczane na dokumencie automatycznie, tak jak podał je klient, włącznie z małymi i wielkimi literami).
13
.Sklep prowadzi sprzedaż tylko na terenie Polski.
14
.Przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm bezpieczeństwa naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki jest uszkodzone należy sprawdzić zawartość paczki przy kurierze.

III. Gwarancja, odpowiedzialność sprzedawcy i zwrot towaru


1
. Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.fotonia.eu są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
2
. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Każdorazowo warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji. Reklamacje gwarancyjne należy składać zgodnie z treścią gwarancji i na podany w niej adres autoryzowanych serwisów.
3
. Wszystkie produkty objęte są 24 miesięczną odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z umową, zgodnie z przepisami ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
4
. Reklamacje na podstawie odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową powinny być składane pisemnie wraz z reklamowanym towarem.
5.
Towar w oryginalnym opakowaniu należy odesłać na adres sklepu:
FOTONIA Justyna Szołdrowska
ul. Odrzańska 6
15-161 Białystok

Do odsyłanego towaru należy dołączyć oryginał dowodu zakupu oraz kartę gwarancyjną. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
6
. W przypadku uzasadnionej reklamacji, kupujący może żądać doprowadzenia produktu do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę lub wymianę produktu na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów - w takim przypadku sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany
bezpośrednio na kartę Klienta.
7
. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni od otrzymania przez Sklep przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku naprawy lub wymiany sprzętu na nowy, czas załatwienia reklamacji obejmuje czas potrzebny na przesłanie produktu do serwisu lub producenta oraz odesłanie go do sklepu, a następnie dostarczenie Klientowi.
8.
W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika, wszelkie koszty procedur reklamacyjnych pokrywa klient (koszty przesyłek, ewentualne koszty diagnostyki serwisowej sprzętu).
9
. W przypadku reklamacji kart pamięci nie odpowiadamy za dane zawarte na tych nośnikach.
10
.W okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru  klient ma prawo do podjęcia decyzji o zwrocie towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość (zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów), składając sprzedawcy oświadczenie na piśmie (dotyczy osób fizycznych dokonujących zakupu niezwiązanego z działalnością gospodarczą lub zawodową). Na zwrot towaru jest 14 dni od poinformowania sprzedawcy o decyzji o zwrocie. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty wyłącznie wtedy, gdy będzie dostarczony do sklepu w oryginalnym, nieuszkodzonym fabrycznym opakowaniu, z kompletną jego zawartością (nie tylko samo urządzenie, ale również wszelkie inne dołączone akcesoria, instrukcje i dokumenty). Zwracany towar i dołączone do niego akcesoria nie mogą nosić śladów używania. Towar zwracany w powyższym trybie należy przesłać na adres magazynu sklepu (na koszt kupującego). Adres do wysłania zwrotu: FOTONIA Justyna Szołdrowska, ul. Odrzańska 6, 15-161 Białystok. Do przesyłki ze zwracanym towarem należy dołączyć otrzymane przy zakupie paragony i faktury, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz wyraźne wskazanie konta bankowego, na które kupujący chce otrzymać zwracaną za towar należność. W przypadku towaru sprowadzanego na specjalne zamówienie klienta Sklep zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia ewentualnego zwrotu towaru, jeżeli dostarczony towar jest zgodny z zamówieniem. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany
bezpośrednio na kartę Klienta.
11
.W przypadku odstąpienia od umowy, zwracamy wartość towaru przelewem w ciągu 7 dni roboczych od momentu jego przyjęcia na magazyn.
W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany bezpośrednio na kartę Klienta.

IV. Ochrona danych osobowych

1
. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie FOTONIA Justyna Szołdrowska. Powierzone dane osobowe będą przetwarzane dla celów realizacji zamówienia oraz w prawnie usprawiedliwionym celu, tj. marketingu bezpośredniego towarów i usług FOTONIA Justyna Szołdrowska. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania lub ich usunięcia. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez Sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
2.
Użytkownik sklepu, niezależnie od możliwości złożenia zamówienia, posiada możliwość zapisania się na wysyłany drogą e-mailową Newsletter sklepu www.fotonia.eu, zawierający informacje marketingowe (specjalne oferty sklepu, nowości w ofercie, informacje o akcjach marketingowych organizowanych przez nasz sklep i partnerów, nowe funkcje sklepu, itp.). Zapisanie się na Newsletter jest całkowicie dobrowolne i nie jest powiązane ze zgodą na jakąkolwiek inną interakcję sklepu z użytkownikiem, w szczególności z zawarciem umowy. Każda osoba zapisana na Newsletter ma możliwość samodzielnego wypisania się (usunięcia swojego adresu e-mail) z bazy adresatów Newslettera poprzez kliknięcie w link zawarty w każdym Newsletterze.
3
. Struktura witryny sklepu została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było odwiedzać bez konieczności identyfikacji lub ujawniania danych osobowych.
4. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e-mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. oraz Opineo Sp. z o.o. oraz na przetwarzanie przez Grupa Allegro Sp. z o.o. oraz Opineo Sp. z o.o. danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie http://www.fotonia.eu (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997)

V. Postanowienia końcowe


1
. Adres siedziby sklepu i jednocześnie adres korespondencyjny brzmi następująco: FOTONIA Justyna Szołdrowska, ul. Odrzańska 6, 15-161 Białystok.
2. Adres magazynu sklepu (dla dostaw, zwrotów i reklamacji) brzmi: 
FOTONIA Justyna Szołdrowska, ul. Odrzańska 6, 15-161 Białystok.
3. Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez sklep oraz zamawiającego klienta umowy kupna-sprzedaży. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie www.fotonia.eu. Zamówienia złożone przed datą wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.
4
. Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do zakupów dokonywanych w sklepie www.fotonia.eu.
5
. W przypadku Klientów nie będących konsumentami nie mają zastosowania postanowienia Działu III pkt.10 dot. prawa odstąpienia od umowy.
6
. Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna-sprzedaży między sklepem www.fotonia.eu, a konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.