85 676 21 76
0.00
0 szt
Znajdujesz się na: Strona główna Fotografia Olympus 8 mm fisheye F3.5 obiektyw z adapterem mocowanie micro 4/3

Olympus 8 mm fisheye F3.5 obiektyw z adapterem mocowanie micro 4/3

Producent:
Kod towaru:
OLY0835A
Kolor
Rozmiar:
Dostępność:
 
Czas dostawy:
2 dni
Cena brutto:
3 799.00 zł
Ilość:
Średnia ocen:0.00
skomentuj
Opis

2 lata gwarancji


Obiektyw Olympus ZUIKO DIGITAL ED 8mm 1:3.5 typu „rybie oko” z adapterem bagnetowym umożliwiającym używanie tego wysokiej klasy obiektywu z pełną automatyką na aparatach z mocowaniem Micro 4/3.

Obiektyw typu "Rybie oko", diagonalny kąt widzenia 180 stopni.
Minimalny dystans nastawienia ostrości - dla szerokokątnego fotografowania
Odporny na kurz i zachlapania

Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 8mm 1:3.5 typu „rybie oko” (Odpowiednik obiektywu „rybie „oko” 16mm w systemie małoobrazkowym) oferuje pełny 180° kat widzenia, co pozwala na tworzenie ekstremalnej i przykuwającej uwagę perspektywy.
Skonstruowany dla fotografii cyfrowej ten pełnoklatkowy obiektyw 8 mm typu „rybie oko” pozwala na oglądanie i komponowanie pełnej dramatyzmu ultra-szerokokątnej perspektywy i tworzenie pełnych dynamizmu zdjęć wyróżniających się ostrością na całej powierzchni kadru. Uzyskiwane doskonałe rezultaty zawdzięczamy między innymi elementom nisko-dyspersyjnym (ED), które minimalizują aberrację chromatyczną, kołowej diafragmie przysłony tworzącej naturalnie wyglądające rozmycie tła oraz wielokrotnie powlekanym elementom optycznym redukującym poświatę i efekt „duszków”. Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania pozwala na fotografowanie niezależnie od pogody.

Długość ogniskowej: 8 mm
Odpowiednik długości ogniskowej dla systemu małoobrazkowego: 16 mm
Konfiguracja obiektywu: 10 elementów w 6 grupach
Elementy optyczne ED: 1
Kat widzenia: 180 °
Najbliższa odległość ogniskowania: 0.135 m
Maksymalne powiększenie obrazu: 0.22 x / 0.44 x
Liczba lamelek przysłony: 7
Maksymalny otwór przysłony: 1:3.5
Minimalna przysłona: 1:22
Wymiary: 79 mm O, 77 mm
Waga: 485 g

Adapter bagnetowy FT-MFT Olympus 4/3 - Olympus Micro 4/3 MFT z przeniesieniem elektroniki obiektywu, kompatybilny z obiektywami systemu 4/3 i korpusami Micro 4/3.

Adapter umożliwia stosowanie obiektywów systemu 4/3 z aparatami z bagnetem Micro 4/3. Adapter montowany jest na bagnecie Micro 4/3 aparatu w podobny sposób, w jaki montuje się obiektywy. Następnie obiektyw z mocowaniem 4/3 montowany jest w bagnet adaptera.

Adapter posiada układ elektroniczny oraz styki pozwalające na komunikację aparatu z obiektywem. Dzięki temu w obiektywie działa silnik AF, przeniesienie informacji oraz kontrola przesłony, opcjonalnie stabilizacja obrazu.

Ostrość oraz przysłonę aparat może dobierać automatycznie. Parametry w trybach manualnych możemy zmieniać z poziomu przycisków na korpusie.

Urządzenie sprawdzi się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.

Jest całkowicie bezpieczny dla obiektywów, jak i aparatu. Jego instalacja jest prosta i szybka. Wykonany niezwykle starannie, obudowa z tworzywa sztucznego, mocowania z aluminium.